hakkimizda toros tarim

TOROS TARIM

Odağında tarımsal faaliyetlerin yer aldığı çok sayıda hizmet ve faaliyeti bünyesinde barındıran Tekfen Tarımsal Sanayi Grubu, iş hacmi, ürün/hizmet yelpazesi ve pazar payı itibariyle sektörünün en büyük özel kuruluşudur. Grubun çatı şirketi, Türkiye’nin en büyük 65 sanayi kuruluşundan biri olan Toros Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş.’dir.

Faaliyete başladığı 1981 yılından bu yana, Türkiye genelinde tarımın gelişmesini çok yönlü bir süreç olarak gören ve bu süreç içinde etkin rol almayı şirket politikası olarak benimseyen Toros Tarım, gübre üretimi ve pazarlaması başta olmak üzere tohumculuk, teknotarım ve fidecilik alanlarında Türk çiftçisine verim ve kaliteyi artırıcı tarımsal girdiler sunmaktadır. Gübre alanında pazar lideri olan Toros Tarım, Türkiye’deki toplam kurulu üretim kapasitesi içerisinde en büyük paya sahiptir. Şirket, yurt çapında dağılmış 7 bölge müdürlüğü, toplam 550 bin tonluk kapasiteye sahip ürün depoları ve Türkiye’nin en ücra köşelerine kadar yayılmış 1.200’ü aşkın bayisi yoluyla ürünlerini ülkenin dört bir yanındaki çiftçilere ulaştırmaktadır. Lojistik olarak güçlü bir altyapıya sahip olması, Toros Tarım’ın pazardaki etkin rolünü sürdürmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Toros Tarım’ın doğrudan tarımla ilgili olmayan terminal işletmeciliği, torba üretimi, akaryakıt dağıtımı, serbest bölge işletmeciliği ve enerji üretimi gibi diğer faaliyetleri ise grubun tamamlayıcı nitelikteki iş alanlarını oluşturmaktadır.

Toros Tarım web sitesi için tıklayınız